O projektu

Na začátku byla snaha objevovat, toulat se a propagovat Máchův kraj. Myšlenka vytvořit kulturně-didakticko-turistický projekt vznikla velmi rychle a hlavními organizátory se staly dva kulturní subjekty: Městské kulturní středisko Doksy a Městská kulurní zařázení Bělá pod Bezdězem. Během deseti uplynulých ročníků jsme byli leckde, zažili leccos a potkali se s ledaským. Především s Karlem Hynkem Máchou, ale nechyběly ani další historické osobnosti počátku 19. stol., které ztvárnili herci z Divadýlka na dlani. V roce 2010 v rámci projektu S Máchou za Máchou po Máchově kraji, který byl spolufinancován Evropskou unií z ROP Severovýchod NUTS II, vznikl i šanon s popisem výletů, který se tak stal základní rukovětí našeho máchovského putování.

Na počátku seriálu bylo mé setkání s Františkem Stýblem, majitelem agentury PPNA. František natáčel jeden z našich pochodů, a sice do Benátek (nad Jizerou), a slovo dalo slovo a započala naše společná práce.

Díly našeho malého seriálu si můžete prohlédnut na těchto stránkách. Filmové putování mapuje šest krátkých etap v okolí Bělé pod Bezdězem a Doks, a to jak krátkým filmový šotem, tak i ve formátu pdf. Můžete si je také stáhnout a začít putovat na místa, kde jsem pro vás seriál natáčeli. Navíc zde najdete vizitky herců i členů štábu, fotografie z natáčení a hlavně archiv desetiletého turisticko-didaktického putování po stopách romantického básníka Karla Hynka Máchy. Součástí archivu jsou popisy tras, fotografie, pamětní listy, plakáty a různé perličky sesbírané na našich cestách za těch deset let.

matousek_podpis