valter-vlkNeratovice. Talentovaný šestiletý pilot motokár Valter Vlk se stal novým jezdcem juniorského továrního týmu Praga, předního světového výrobce motokár a mistra světa v kategorii KZ1 z roku 2012. Mladého závodníka čeká v příštím roce účast na Mistrovství České republiky a Poháru České republiky ve třídě Baby 60.

Petr Ptáček, Praga:
“Valtera jsme sledovali po celou uplynulou sezónu. Jako nováček předváděl kvalitní a vyrovnané výkony. Z osmi závodů, kterých se zúčastnil, dokázal čtyři vyhrát, dvakrát byl druhý, jednou třetí. Vévodil v kvalifikacích, zajížděl nejrychlejší kola závodů a rekordní časy okruhů. To spolu s na jeho věk vyspělým až profesionálním chováním i mimo trať přivedlo náš tým k rozhodnutí podpořit Valtera v jeho dalším růstu.”

Valter Vlk na TV Nova – Snídaně s Novou ( klikněte na obrázek )

video-vlk

David Vlk, otec Valtera:
“Děkuji Petru Ptáčkovi za toto úžasné a ve světě motorsportu ojedinělé rozhodnutí. Přeci jen Valter sotva nastoupil do první třídy. Jsem si ale jistý, že v budoucnu potvrdí svůj talent, vytrvalost a odhodlání, které ho zdobí. Nás o tom přesvědčuje od dvou let. Trénuje i závodí s maximálním nasazením, přitom s radostí, a stále ukazuje, že má v sobě vítězný instinkt, což je také mottem týmu Praga Racing.”

Úkolem Valtera v příštích letech bude především sbírat zkušenosti. Prozatím zůstane pod vedením HKC Akademie, která dokázala v minulých letech vychovat několik šampionů. K dispozici bude mít špičkovou techniku Praga, se kterou dokázal Petr Ptáček junior získat několik českých titulů v letech 2012 a 2013 a nyní je součástí juniorského týmu F1 Lotus.

Praga je tradičním výrobcem automobilů, letadel a v poslední době také motokár a supersportů s historií od roku 1907. V Itálii sídlící Praga Karts je jedním z největších výrobců motokárových podvozků na světě. Bas Lammers z týmu Praga Racing je vítězem Mistrovství světa v kategorii KZ1 v roce 2012. Závodní automobily Praga se úspěšně účastní řady automobilových okruhových soutěží. V roce 2015 začala Praga vyrábět po 68 letech také silniční vozidla, supersport Praga R1R.

Tovární tým Praga angažoval Valtera Vlka